Woda z przydomowej studni głębinowej może być świetną alternatywą dla pobierania jej z wodociągu. Takie rozwiązanie niewątpliwie posiada sporo zalet, jak oszczędności ekonomiczne oraz uniezależnienie się od dostawcy, ale aby woda czerpana z ujęcia głębinowego spełniała wszelkie normy sanitarne, studnia musi być wyposażona w odpowiednie urządzenia służące do uzdatniania wody.
Jakie problemy stwarza studnia głębinowa?
Do najczęstszych problemów z wodą pochodzącą ze studni głębinowej należy zanieczyszczenie bakteryjne oraz nadmierna zawartość żelaza. Takie niekorzystne objawy, czasem mogące nawet być groźne dla zdrowia osób używających wodę głębinową, eliminuje się, wyposażając swoje ujęcie wodne w odżelaziacz wody. Bardzo przydatna w procesie ograniczania zbędnej flory bakteryjnej jest lampa UV do wody. A większość urządzeń pełniących pojedyncze funkcje może z powodzeniem zastąpić stacja wielofunkcyjna, która kompleksowo uzdatnia i oczyszcza wodę.
Jak zmiękcza się wodę z ujęcia głębinowego?
Nadmierna twardość wody jest bardzo powszechnym zjawiskiem, jeśli chodzi o studnie głębinowe. Stwarza ono zagrożenie dla sprzętów używanych w gospodarstwie domowym, jak pralki, ceramika i armatura sanitarna, a także dla rur instalacyjnych poprzez osadzanie się na ściankach kamienia. Aby ten problem skutecznie wyeliminować stosuje się specjalne wysoko wydajne filtry kolumnowe ze złożem jonowym wymiennym, które nie dopuszczają do wytrącania się osadów.
ostatnie komentarze